čtvrtek 18. června 2015

Případ Pavlína - Martina Formanová

Anotace


Informace o dramatickém dětství a začátcích modelky a herečky Pavlíny Pořízkové můžeme nalézt v různých mediálních zdrojích zhruba od doby, kdy budoucí světové hvězdě bylo šest let. Dnes poprvé její příběh vychází v románovém zpracování. Jde o působivé vyprávění o mladých, nezralých rodičích Anně a Jiřím, jejich zbrklém útěku z Československa, erotikou nabitém vztahu, odvaze i selhání. Martina Formanová líčí na pozadí tehdy probíhající studené války rodinné drama v celé jeho šíři a nejniternější podobě. Manželé Pořízkovi opouštějí čtyři dny po sovětské okupaci Československo a nechávají u prarodičů tříapůlletou Pavlínu. Netuší, jak dlouho budou muset čekat a co vše podniknout, než opět uvidí svoji dceru, ani co přinese jejich shledání…
Autorka popisuje individuální cesty každého z aktérů s hlubokým porozuměním a schopností najít humor či komičnost i ve vážných životních situacích.


Můj názor

Kniha mě z počátku nebavila, chtěla jsem ji po pár kapitolách odložit, ale s přibývajícími stránkami jsem se do ní opravdu začetla a hltala jsem každé slovo. Kniha se mi opravdu líbila, i občasné zápletky, které knize dali jiný rozměr :) Příběh je sám o sobě zajímavý, a zvlášť když pojednává o české modelce :)


2 komentáře:

Děkuji za váš čas, vaši návštěvu i milý komentář :-)